عمل تنگ کردن واژن | درمانی برای گشادی و افتادگی واژن

واژن یکی از اصلی ترین عوامل در میل و لذت جنسی می باشد. در موارد بسیاری افراد حتی خانم های جوان از وضعیت واژنشان رضایت ندارند و عامل نارضایتی آن ها لذت نبردن خود و همسرشان در حین مقاربت است. در این موارد که بنا به هر دلیلی که بوجود آمده اند عمل تنگی واژن می تواند راهکار مناسبی باشد.

عمل تنگی واژن چیست؟

عمل تنگ کردن واژن یکی از عمل های رایج زیبایی است که در سراسر دنیا در حال انجام است و امروزه به یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی تبدیل شده است.

در عمل تنگ کردن واژن ناحیه واژن تنگ شده و سبب افزایش لذت جنسی و همچنین زیبایی واژن می شود.

دلیل گشادی و شل شدن واژن

گشاد شدن واژن بسته به دلایلی به وجود می آید و احساس نارضایتی و کاهش اعتماد به نفس را برای خانم ها به همراه دارد. دلایلی مانند زایمان های متعدد و بالا رفتن سن که به دنبال آن کتهش کلاژن سازی در ناحیه واژن می شود میتوانند از دلایل گشاد شدن واژن به مرور زمان باشد.

انواع روش های عمل تنگ کردن واژن

عمل تنگی واژن به روش های مختلفی انجام می شود و پزشک بر اساس وضعیت و شرایط بدنی هر شخص می تواند یکی از روش ها را انجام داده. بهترین و معروفترین روش هایی که برای تنگ کردن واژن استفاده می شوند واژینوپلاستی و پرینورافی هستند. در کنار این روش ها عمل زیبایی واژن با لیفت نخ و همچنین لیزر نیز انجام می شود و رضایتمندی بالایی را به همراه داشته است.

عمل تنگی و زیبایی واژن پرینورافی چیست؟

به حد فاصل واژن و مقعد پرینه گفته می شود. در اکثر زایمان های طبیعی به دلیل فشار های ناشی از خروج نوزاد این ناحیه دچار پارگی گاها پارگی شدید می شود. در موارد جزئی نیاز به اقدام خاصی نیست و بهبودی صورت میگیرد اما پس از بهبودی جای زخم ها حالتی ناخوشایند را به وجود می آورد. در این موارد با نظر پزشک از روش پرینورافی برای زیبایی و تنگ کردن واژن استفاده می شود.

عمل تنگی واژن واژینوپلاستی

عمل تنگی واژن واژینوپلاستی با ترمیم بافت های آسیب دیده داخل کانال واژن که به دلیل تعدد روابط جنسی و افزایش سن رخ داده است باعث تنگ شدن واژن شود و زیبایی و احساس رضایت را به همراه داشته باشد.

توجه داشته باشید که انجام این عمل پس از آخرین زایمان باشد و اگر قصد باردار شدن دارید انجام عمل زیبایی و تنگ کردن واژن به روش واژینوپلاستی توصیه نمی شود.

تنگ کردن واژن با لیفت

این عمل مانند عمل های زیبایی صورت انجام می شود. عمل هایی که با استفاده از لیفت نخ انجام می شوند و با استفاده از نخ قسمت های افتاده پوست کشیده می شوند و این کشیدن پوست فرم دهی و ایجاد پوستی صاف خواهد شد.

در ناحیه واژن نیز با کمک از این نخ ها و کشیدن ئهانه واژن به بالا میتواند به زیبایی و تنگ کردن واژن کمک کند.

عمل تنگ کردن واژن با لیزر

از این روش برای تگ کردن جزئی واژن استفاده می شود و معمولا برای افراد جوانتر که هنوز دچار مشکلات بافتی داخل کانال نشده اند مناسبتر است. عمل تنگ کردن واژن با لیزر به این صورت است که با وارد کردن لیزر به داخل کانال واژن و ایجاد حرارت باعث تحریک بافت ها شده و کلاژن سازی بیشتر می شود. با تکرار این عمل در جلسات مختلف باعث تنگتر شدن و زیبایی واژن خواهد شد.

این عمل به صورت سرپایی بوده ونیاز به بیهوشی عمومی و همچنین استراحت بعد از عمل نخواهد داشت. ومراقبت های بعد از عمل عدم رابطه جنسی به مدت یک هفته و رعایت نظافت شخصی خواهد بود.

اقدامات قبل از جراحی تنگ کردن واژن

با توجه به مطالب گفته شده در صورتی که تصمیم به انجام عمل تنگ کردن واژن گرفته اید اقدامات زیر را قبل از عمل باید به طور دقیق انجام دهید تا عوارض بعد از عمل به حدا قل برسند

  • در صورتی که از عفونت های واژینال رنج می برید حتما قبل از عمل برای درمان این عفونت ها اقدام کنید
  • پس از مشاوره با پزشک آزمایش هایی برای شما در نظر گرفته می شود که باید قبل از عمل انجام دهید
  • اگر ضایعه فعال زیگیل و یا تبخال در ناحیه تناسلی دارید برای بهبود آن اقدام کنید
  • در صورتی که بیماری خاصی دارید و یا در حال مصرف داروی خاصی هستید پزشک خود را مطلع کنید
  • دو هفته قبل از عمل مصرف مشروبات الکلی و همچنین دخانیات را کنار بگذارید

آیا عمل تنگ کردن واژن درد دارد؟

به طور کلی تمامی عمل های جراحی تهاجمی و غیرتهاجمی با درد همراه خواهند بود. اما میزان این دردها به نوع عمل و آستانه تحمل درد هر فردی بستگی دارد. در عمل جراحی تنگ کردن واژن درد اندکی در دو روز پس از جراحی طبیعی بوده که با نظر پزشک و استفاده از داروهای مسکن و شیاف این درد رفع شده و احساس نخواهد شد.